Podsumowanie 55. regat

55 Długodystansowe Regaty na Wiśle przeszły do historii. Ta długoletnia tradycja rozgrywania zawodów na królewskiej Rzece pomimo trudności związanych z naturą oraz wyjątkowym rokiem pandemii koronawirusa toczy się swoją drogą!

W tym roku zawody odbyły się 15 sierpnia na jednoetapowym odcinku z Ciechocinka do Torunia. Sędzia Główny Regat Pan Krzysztof Kranciszewski wystartował 14 jachtów w klasach Puck i grupa Open razem około 60 osób uczestniczyło w wyścigu.

Regaty odbywały się w bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych temperatura powietrza 28 stopni C i prędkości wiatru 2 – 3 m/s., ogółem na odcinku ok.30 km załogi walczyły 4 godzin na wodzie.

Jak zwykle dla uczestników regat najważniejsze są wyniki na mecie i tak:

Grupa Open 1 miejsce zajęła załoga w składzie: Masłowski Chrystian i Brett Przemysław na jachcie Omega.

Klasa Puck 1 miejsce zajęła załoga w składzie: Ciechan Dariusz, Poćwiardowski Piotr i Ciechan Michał.

Specjalny Puchar Wisły ufundowany przez Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej za najszybsze pokonanie trasy Regat otrzymał załoga jachtu Omega ze Sternikiem Masłowskim Chrystianem.

Na zakończenie Regat, Prezes TOZŻ Pan Andrzej Podhalański wręczył uczestnikom nagrody i puchary za udział w regatach oraz zaprosił na wieczorne szanty w wykonaniu zespołu „Machanik”.

W imieniu Organizatora dziękujemy za udział w regatach oraz zapraszamy na przyszły rok do udziału w naszej imprezie.