O regatach

Najstarsze długodystansowe regaty na Wiśle mają swoją 53. odsłonę, na którą mamy zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników żeglarstwa.

Bogatszej tradycji nie mają żadne inne regaty długodystansowe w Polsce - na trasie z Torunia do Bydgoszczy ścigano się już w 1936 roku. W dniach 1 - 3 czerwca 2018 odbędą się 3 biegi. Trasa wiedzie z Ciechocinka, przez Toruń, Solec Kujawski do Bydgoszczy.

W tym roku wystartujemy z Plaży Miejskiej w Ciechocinku, gdzie będzie można slipować jachty już od 31.05.2018 r. Po przekroczeniu linii mety w Toruniu (zaplanowanej na wysokości toruńskiej starówki oraz punktu widokowego) i zacumowaniu jednostek w Przystani Toruń rozpocznie się biesiada żeglarska na terenie bulwarów nadwiślańskich.

Tego też wieczora zaplanowano uroczyste, nawiązujące do tradycji, otwarcie regat.

2 czerwca rano start do II etapu: Toruń - Solec Kujawski. Na mecie, w stanicy wodnej WOPR "Salina" w Solcu Kujawskim, zaplanowano biesiadę żeglarską.

Trzeciego dnia, 3 czerwca, załogi wypływają na ostatni etap regat do Bydgoszczy - meta na 772 kilometrze Wisły, przed Brdyujściem. Zakończenie regat tego samego dnia w porcie Yacht Klubu Polskiego w Bydgoszczy. Tam nastąpi ogłoszenie wyników i nagrodzenie uczestników. Zostanie wylosowana główna nagroda finansowa - bon o wartości 2000 zł do wykorzystania w sklepie żeglarskim.

Nagrodę główną (puchar) otrzyma ten żeglarz albo ta załoga, która w najkrótszym czasie pokona wszystkie trzy etapy regat. Ale, oczywiście, to nie jedyne nagrody - puchary czekają na 3 pierwsze jednostki w poszczególnych klasach, a każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia regat.

Od początku istnienia regat na Wiśle są one imprezą dedykowaną wszystkim, którzy chcą stawić jej czoła oraz pościgać się w zdrowej przyjacielskiej rywalizacji. Po założeniu cum odpocząć przy żeglarskiej muzyce wśród ludzi pasjonujących się żeglarstwem. Nic nie łączy tak mocno jak Wisła, wiatr i żagle.

ZAPRASZAMY WSZYTKICH – kto nie spróbuje, będzie żałować!

Firmy żeglarskie zainteresowane przygotowaniem swojego stoiska w czasie regat prosimy o kontakt drogą mailową: biuro@tozz.org.pl.